Medalowe żniwa i sukcesy poznaniaków w Konopiskach

W dniach 26-27.05.2017, w Konopiskach, odbył się I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Bocci. W Turnieju startowała silna reprezentacja poznańskiego Startu, w składzie: Edyta Owczarz, Kinga Koza, Arkadiusz Kierojczyk, Leszek Lorens i Tomasz Kalkowski.

W grupie BC1 startowała Kinga Koza, która po bardzo udanym dla siebie Turnieju stanęła na najwyższym stopniu podium.

W grupie BC2 znakomicie zaprezentował się Tomasz Kalkowski, podopieczny Grzegorza Miężalskiego, który po bardzo emocjonującym pojedynku finałowym z Patrykiem Barszczykiem, podobnie jak Kinga, start w Turnieju zakończył na pierwszym miejscu w grupie BC2. W tej grupie startowała również Marta Wesołek, która w walce o 3-cie miejsce okazała się lepsza od zawodnika Klubu Sportowego Konar Warszawa Patryka Szuby i dzięki temu mogła się cieszyć ze zdobycia 3-ciego miejsca na Turnieju. Trzeci z naszych reprezentantów, Arkadiusz Kierojczyk, po wielu emocjonujących meczach (m.in. po pokonaniu Patryka Barszczyka) zajął 9 miejsce.

W grupie BC3 Edyta Owczarz po serii wygranych meczów grupowych i w fazie play-off, dopiero w finale musiała uznać lepszą formę dnia Damiana Iskrzyckiego i ostatecznie mogła cieszyć się z drugiego miejsca. Drugi z naszych reprezentantów, Leszek Lorens po wielu trudnych i emocjonujących meczach zajął 9 miejsce w Turnieju.

Zawody tradycyjnie już poprowadziła niezawodna ekipa sędziów, którzy dołożyli wszelkich starań aby zawody były przeprowadzone sprawnie i zgodnie z najwyższymi standardami panującymi w świecie bocci.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Ogromne brawa należą się również ekipie sędziowskiej, która wykonała po prostu dobrą robotę J.

Gratulujemy i dziękujemy !!! :)

Szkolenie sportowe i starty zawodników Stowarzyszenia START są możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań, PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komentarz